Darmowa wysyłka przy zamówieniu min. 40zł

Czy karteczki elektrostatyczne zastąpią karteczki typu post-it?
Czy karteczki elektrostatyczne zastąpią karteczki typu post-it?

Są podstawowym wyposażeniem każdego biura, niektórzy nie wyobrażają sobie bez nich codziennej pracy. Korzystają z nich również uczniowie i studenci. Doskonale sprawdzają się także w domu. To samoprzylepne karteczki typu post-it, które można przykleić na tablicy, szafce, lodówce, biurku czy ścianie. Przez długi czas nie było dobrego kandydata, który mógłby je zastąpić, aż pojawiły się karteczki elektrostatyczne. Czy sprawią, że zapomnimy o karteczkach typu post-it? 

Karteczki typu post-it – praktyczny biurowy gadżet 

To najczęściej karteczki niewielkich rozmiarów, chociaż występują w różnych formatach i kształtach, a także kolorach. Są dostępne w arkuszach. Każda karteczka posiada obszar pokryty klejem, który pozwala na ich przyklejenie w dowolnym miejscu. Wykorzystuje się je m.in.:

  • W biurze do robienia notatek, przydzielania zadań, zapisywania inspiracji i uwag, a także ważnych informacji 
  • W domu do pozostawiania wiadomości innym domowników, robienia listy zakupów i zapisywania ważnych wydarzeń 
  • W szkole i na uczelni do robienia notatek i wypisywania najważniejszych informacji, to duże wsparcie w nauce 

Karteczki są samoprzylepne, więc nie wymagają dodatkowo użycia kleju czy taśmy klejącej. Są jednorazowego użytku. Raz przyklejone po odklejeniu trudno jest przykleić raz jeszcze, klej się zużywa i przestaje być trwały. 

Karteczki elektrostatyczne – innowacyjna alternatywa 

Coraz częściej karteczki typu post-it są zastępowane karteczkami elektrostatycznymi. Wykonane są one z folii polipropylenowej i nie zawierają kleju. Przyczepiają się do powierzchni dzięki naładowaniu elektrostatycznemu. Co ciekawe, przylegają całą swoja powierzchnią. Można je mocować na szkle, betonie, drewnie, marmurze, plexi i karoserii samochodowej. Są odporne na przypadkowe odklejenie. Przyklejają się obustronnie, a więc zarówno zapisaną, jak i czystą stroną. Bardzo dużą zaletą karteczek elektrostatycznych jest to, że są wielokrotnego użytku. Można je przyklejać, odklejać i jeszcze wiele razy przyklejać w innym miejscu. Właśnie dlatego świetnie sprawdzają się w pracy przy planowaniu projektów, w domu do komunikacji z innymi domownikami czy też podczas nauki w domu i poza nim. 

Czy to koniec karteczek post-it? 

Pojawienie się karteczek elektrostatycznych nie sprawiło, że ludzie przestali używać karteczek post-it. Wciąż są one w użytku i cieszą się dużym zainteresowaniem. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Karteczki post-it to powszechnie znana klasyka. Jeśli preferujesz takie proste i jednorazowego użytku rozwiązania, to będą one dobrym wyborem. Jeśli jednak zależy Ci na praktycznym, wielokrotnego użytku zastosowaniu oraz trwałości mocowania do różnych powierzchni, postaw na karteczki elektrostatyczne. Na chwilę obecną nie możemy mówić o końcu ery małych karteczek samoprzylepnych. Pojawienie się jednak dla nich bardzo ciekawej alternatywy może spowodować, że będą powoli wychodziły z użytku…, ale jeszcze nie teraz. 

Karteczki elektrostatyczne już zastąpiły karteczki typu post-it, ale tylko częściowo. Mamy po prostu wybór i każdy może zdecydować, która opcja mu bardziej odpowiada. Karteczki elektrostatyczne mają jednak dużą przewagę nad karteczkami typu post-it. Są wielokrotnego użytku, dobrze przylegają do powierzchni i można je przyklejać obustronnie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl