Darmowa wysyłka przy zamówieniu min. 40zł

Dwustronne ozdoby elektrostatyczne? Absolutna nowość!
Dwustronne ozdoby elektrostatyczne? Absolutna nowość!

Dekoracje sprawiają, że wnętrze się zmienia wraz z porą roku lub z powodu konkretnego wydarzenia czy uroczystości. Nie zawsze wymaga to dużych metamorfoz i nakładów finansowych. Od pewnego czasu w sprzedaży dostępne są dwustronne ozdoby elektrostatyczne, które świetnie sprawdzają się przede wszystkim do naklejania na okna. Wykonane zostały z wykorzystaniem innowacyjnej technologii. Co jest w nich takiego wyjątkowego? 

Właściwości dwustronnych ozdób elektrostatycznych 

Dwustronne ozdoby elektrostatyczne wykonane są z folii polipropylenowej. Mają postać naklejek, jednak ich mocowanie nie wymaga użycia kleju. Wystarczy przyłożyć je do powierzchni w wybranym miejscu. Są naładowane elektrostatycznie, posiadają ładunek dodatni, który przyciąga powierzchnie z ładunkiem ujemnym, np. okno. To, co wyróżnia tego typu ozdoby, to obustronny nadruk. Znajduje się on po obu stronach naklejki, dzięki czemu po przyklejeniu na szybę jest widoczny zarówno z zewnątrz, jak i z pomieszczenia. 

Ozdób elektrostatycznych można używać wielokrotnie, odklejać je i przyklejać, a także przesuwać po powierzchni, ustawiając w odpowiednim miejscu. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale wrażliwe na niskie temperatury i wilgoć, dlatego należy je przyklejać od wewnętrznej strony okna, nie nadają się do użytku na zewnątrz. Wykonane są z biodegradowalnego materiału i w całości podlegają recyklingowi. 

Jedną z ich największych zalet jest brak pozostawionych śladów po odklejeniu. Nie brudzą i nie niszczą powierzchni, a ich odklejenie nie wymaga użycia ostrych narzędzi. 

Dwustronne ozdoby elektrostatyczne – zastosowanie 

Występują w różnych wariantach i wzorach. Wśród dwustronnych ozdób elektrostatycznych są zestawy bożonarodzeniowe w postaci bombek, choinek i reniferów. Wraz z nadejściem lutego świąteczne dwustronne ozdoby elektrostatyczne mogą zostać zastąpione walentynkowymi serduszkami. Ponadto są ozdoby wielkanocne, a także tematycznie związane z konkretnymi porami roku, np. wiosną i jesienią. 

Dwustronne ozdoby elektrostatyczne znalazły swoje zastosowanie przede wszystkim jako dekoracje okienne. Są nadrukowane z obu stron, dlatego tak dobrze prezentują się na szybach. Można jednak je wykorzystać również na innych powierzchniach, ozdabiając nimi lustra, meble i ściany. Dobrze przylegają do wszystkich gładkich powierzchni. 

Jak używać dwustronnych ozdób elektrostatycznych? 

Użycie dwustronnych ozdób elektrostatycznych jest bardzo łatwe, dlatego chętnie po takie dekoracje sięgają dzieci. Dla nich to świetna zabawa i duża satysfakcja, że mogą samodzielnie przygotować swój pokój na Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc. 

W pierwszej kolejności wybierz wzór, który Ci najbardziej odpowiada. Zależeć to pewnie będzie od święta, uroczystości czy okoliczności, jakie sprawiają, że chcesz zmienić nieco wygląd swojego salonu, pokoju dziecka, a może biura lub restauracji. Naklejki przyklejaj zawsze na wcześniej oczyszczone okno. Musi być ono czyste i suche, więc po umyciu płynem, wytrzyj powierzchnię do sucha. Jeśli wcześniej korzystałeś z naklejek z klejem i na oknie są po nich jakiekolwiek pozostałości, również musisz się ich pozbyć. Teraz wystarczy zdjąć naklejkę z podkładu i umieścić ją na powierzchni w wybranym miejscu. Możesz dowolnie zmieniać położenie naklejek, przesuwając je po szybie. 

Wciąż masz na oknach pozostałości po naklejkach z klejem? Chciałbyś udekorować wnętrze w łatwy i szybki sposób, ale obawiasz się, że kolejne naklejki tylko pogłębią problem? Dwustronne ozdoby elektrostatyczne zapewniają czystość powierzchni, a w dodatku możesz z nich korzystać wielokrotnie. Łatwo je przykleisz i odkleisz, to dziecinnie proste, a efekt naprawdę zachwyca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl